• Základné informácie o stravovaní v školskej jedálni

V školskej jedálni sa varí od:

- 05.09.2022 pre deti v MŠ

- 06.09.2022 pre žiakov ZŠ

Obedy sa vydávajú v čase od 11:30 hod do 14:00 hod

V  školskej jedálni je inštalovaný  elektronický systém výdaja stravy formou čipu pomocou aplikácie EduPage.

Prihlasovanie na stravu:

V prípade záujmu o stravovanie v školskej jedálni musí každý stravník vyplniť a odovzdať zápisný lístok stravníka vedúcej školskej jedálne na začiatku každého školského roka. Ak chcete, aby sa Vaše dieťa stravovalo od 05.09.2022 je potrebné prihlásiť dieťa do 31.08.2022 (s výnimkou MŠ a žiaci 1. ročníka ZŠ). Zápisný lístok nájdete u vedúcej školskej jedálne (každý deň od 7:00 do 15:00 hod) alebo tu: Zápisný lístok

Výška úhrady

Platba za stravovanie sa skladá:

stravník

Desiata

Obed

Olovrant

Režijné náklady

spolu

Odporúčaná suma za mesiac

Dieťa v MŠ

Žiak ZŠ 6-11 rokov (1.-4.roč)

Žiak ZŠ 11-15 rokov (5.-9.roč)

Spôsob úhrady:

Úhrada za stravovanie sa realizuje mesačne vopred do 25. dňa v mesiaci predchádzajúceho mesiaca, v ktorom sa stravovanie poskytuje. Úhrada za september musí byť zrealizovaná najneskôr do 15.09.2022

Úhradu je potrebné zaslať na číslo účtu: SK94 5600 0000 0011 1460 9003

Nevyhnutnou súčasťou platby je VARIABILNÝ SYMBOL a do správy pre prijímateľa zadať: Priezvisko a meno žiaka/dieťaťa + triedu (nakoľko nie vždy je rovnaké meno stravníka a osoby, ktorá platbu realizuje).

Poznámka: Ak úhrada nebude včas zrealizovaná, nebude dieťaťu poskytnutá strava a stravovanie bude pozastavené až do úhrady.

Vyúčtovanie úhrady na nákup potravín (stravné) a úhrady režijných nákladov bude po ukončení školského roka. Preplatok bude vrátený rodičovi/zákonnému zástupcovi na jeho číslo účtu uvedené v zápisnom lístku stravníka.

Výdaj obedov

Odber stravy je možný len základe čipu, ktorý bol žiakovi vydaný. V prípade straty čipu je povinný zakúpiť si nový. Okrem detí v materskej škole.

Odhlasovanie zo stravy

Z dôvodu dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov pre školské stravovanie (napr. Zásady správnej výrobnej praxe - HACCP a pod.) nie je možné odhlásiť stravu ráno v daný stravovací deň (okrem pondelka)

Odhlasovanie, resp. prihlasovanie sa na stravovanie je možné deň vopred do 14.00 hod., v pondelok do 7.00 hod. Odhlasovanie je možné elektronicky cez aplikáciu EduPage alebo telefonicky u vedúcej školskej jedálne 0915904479.

V prvý deň choroby dieťaťa je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v čase od 11.30 - 12.00 hod, stravník uhrádza plnú výšku príspevku na stravovanie. Ďalšie dni neprítomnosti dieťaťa na výchovno-vzdelávacom procese v materskej škole alebo základnej škole je potrebné dieťa zo stravovania včas odhlásiť. Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Podľa zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVR SR, žiak/dieťa má nárok na stravu za poplatok znížený o sumu 1,30 € (dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa) ak žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima, alebo deti bez nároku na zvýšený daňový bonus a zúčastní sa výchovno-vzdelávacieho procesu v základnej škole/materskej škole (predškoláci) a odobralo stravu. Rozdiel medzi finančným pásmom a výškou dotácie, bude zákonnému zástupcovi účtovaný podľa aktuálneho zaradenia do finančného pásma. Na základe uvedeného zákonný zástupca dieťaťa berie na vedomie, že je povinný v prípade neúčasti svojho dieťaťa na výchovno-vzdelávacom procese, dieťa zo stravy včas odhlásiť, alebo uhradiť plnú výšku príspevku na stravovanie.