• Základné ustanovenia žiackej školskej rady

• Žiacka školská rada je zložená zo zástupcov žiakov tried 5. až 9. ročníka ZŠ.
          • Členovia žiackej školskej rady sú volení svojimi spolužiakmi na začiatku školského roka. Svoju funkciu zastávajú v príslušnom školskom roku, v prípade nutnosti  môžu byť nadpolovičnou väčšinou svojich spolužiakov odvolaní a na ich miesto bude zvolený iný triedny zástupca.
          • Zvolený člen je povinný zúčastňovať sa na riadnych a mimoriadnych zasadnutiach  žiackej školskej rady, v prípade nutnosti sa ospravedlniť a zabezpečiť za seba náhradu.
          • Všetci členovia žiackej školskej rady majú rovnoprávne postavenie, v prípade hlasovania platí 1 člen = 1 hlas. Prítomní dospelí hlasovacie právo nemajú.
          • Žiaci si volia spomedzi seba predsedu a podpredsedu.
          • Predseda a podpredseda tvoria dvojčlenné predsedníctvo parlamentu. čestným členom predsedníctva je riaditeľ školy.
          • V prípade rovnosti hlasov má predseda žiackej školskej rady právo dvoch hlasov.
          • Žiacka školská rada zasadá 1 až 2x za mesiac, zasadnutia zvoláva jeho predseda/podpredseda, nad prácou šk. rady prevzali dohľad vyučujúce Mgr. Lucia Lebedová a Mgr. Zuzana Šmičková.
          • Každý člen žiackej školskej rady má za povinnosť informovať svojich spolužiakov o priebehu zasadnutí, o prediskutovaných problémoch a rozhodnutiach, ku ktorým dospela žiacka školská rada.
          • Rozhodnutia žiackej školskej rady sú pre všetkých žiakov školy záväzné.
          • Žiacka školská rada nebude zasahovať do školských záležitostí, o ktorých rozhoduje výlučne riaditeľ školy.
          • V prípade, že práca žiackej školskej rady bude iba formálna, môže riaditeľ školy jeho činnosť kedykoľvek ukončiť.