• Ovocná záhrada

Ďakujem firme Plantex, s.r.o., Veselé pri Piešťanoch za kladné vybavenie žiadosti a poskytnutie stromčekov do projektu Ovocná záhrada. Spolu sme dostali 2 kusy gaštanov jedlých a 3 kusy jabloní. K tomu náradie (motyka, rýľ, hrable, lopata, krhla, nožnice), rašelinu a substrát. V najbližších dňoch posadíme a na plody si počkáme! Projekt je financovaný s finančnou podporou EÚ a MPRV SR.

V mene vedenia školy, zamestnancov, žiakov a detí chcem úprimne poďakovať všetkým, ktorí v sobotu 22.4.2023 odložili svoje súkromné povinnosti a prišli pomôcť upratať, skrášliť a zveľadiť školské športové ihrisko. Mimoriadne ĎAKUJEM patrí žiakom školy, ktorí sa do týchto činností zapojili. Podarilo sa nám:

1. odburiniť priestor pod stromami a v doskočisku,
            2. odstrániť časť piesku v doskočisku a rozhrnúť ho v areáli,
            3. vyzbierať odpadky,
            4. urobiť hrubé úpravy okolo ihriska na petangue (jemné úpravy budú prebiehať v dohľadnej dobe),
            5. osadiť tri nové lavičky z projektu Rady rodičov.

• Športový deň - oznam

Vážení rodičia, kolegovia, žiaci a priatelia športu!

Predpovede počasia na 29.4.2023 pre nás nevyzerajú dobre a dávajú nám tak väčší priestor na kondičnú prípravu :)

Po dohode so zástupcami Rady rodičov pri ZŠ s MŠ v Hrnčiarovciach nad Parnou PREKLADÁME akciu Športový deň na 20.5.2023. V tento deň bude prebiehať aj predstavenie a prezentácia ihriska na petangue, za ktoré vďačíme našej Rade rodičov. Ďakujeme za pochopenie.

• Aktivity ku Dňu Zeme

Dnes sme s výdatnou pomocou deviatakov zorganizovali pre deti 1. aj 2. stupňa aktivity ku Dňu Zeme. Žiaci mali pripravené stanovištia, pri krorých preverovali svoje vedomosti o ochrane prírody. Určovali byliny, dreviny aj huby, rozhodovali o správnom kompostovaní a triedení odpadu, určovali dobu rozkladu jednotlivých druhov odpadov. Poučili sa tiež o biologickej ochrane prírody s využitím prirodzených predátorov škodlivých živočíšnych druhov. Mnohé otázky boli náročné, avšak všetci ich napokon krásne zvládli. Odmenou boli pre nich živé kvietky v podobe sadeničiek petúnii, ako aj letné kvietky ukryté v pestovateľnom papieriku, ktoré si môžu sami doma dopestovať. Veríme, že sa dnešné aktivity všetkým páčili a o rok si Deň Zeme spolu znovu pripomenieme :)

Návod na pestovanie rastlín z pestovateľného papiera

Martina Neuová

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám že od 1.5.2023 bude príspevok, ktorý uhrádza zákonný zástupca dieťaťa alebo žiaka na jedno hlavné jedlo a ktorí požiadajú o dotáciu nasledovný:

Deti navštevujúce posledý ročník MŠ:

Doteraz platili: 2,30 €

Dotácia: 1,40 €

K úhrade zostáva: 0,90 €

Žiaci 1. stupňa:

Doteraz platili: 1,90 €

Dotácia: 2,10 €

K úhrade zostáva: 0 €

Žiaci 2. stupňa:

Doteraz platili: 2,10 €

Dotácia: 2,30 €

K úhrade zostáva: 0 €

Rozdiel z dotácie bude použitý na úhradu režijných nákladov s cieľom skvalitnenia kultúry stravovania v zariadení školského stravovania.

Zároveň Vás prosíme, kto má ešte záujem o dotáciu, aby si o ňu zažiadal prostredníctvom edupage do 20.4.2023. Po tomto dátume už nebude možné o dotáciu požiadať.

Vedúca školskej jedálne

• Pozvánka na Športový deň

Vážení rodičia, milí žiaci,

aj v tomto školskom roku si dovoľujeme pozvať všetkých školákov, škôlkarov aj rodičov na ŠPORTOVÝ DEŇ! Veríme, že solídne športové výkony z minulého ročníka neboli náhodou a potvrdíte nám to 29.4.2023. Plánujeme aj "retrošportový kút" pre rodičov, t.z. pripravme si športové oblečenie a popracujme na kondičke! Tešíme sa na Vašu účasť a príjemne strávené sobotňajšie popoludnie. Športu zdar!

Rada rodičov pri ZŠ s MŠ