• Zápis na plnenie povinnej školskej dochádzky pre školský rok 2023/2024

Zápis na plnenie povinnej školskej dochádzky v Základnej škole Hrnčiarovce nad Parnou na školský rok 2023/2024 sa uskutoční:

20. apríla 2023 (štvrtok)

od 15:00 hod. do 18:00 hod.

v budove „B“ Základnej školy v Hrnčiarovciach nad Parnou

Zákonní zástupcovia dieťaťa, ktoré k 31.8.2023 dovŕši 6 rokov, sú povinní prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky.

Zápis prebehne prezenčnou formou (za osobnej prítomnosti dieťaťa v sprievode oboch zákonných zástupcov).

Doklady potrebné k zápisu:
            - platný občiansky preukaz zákonného zástupcu,
            - rodný list dieťaťa,
            - doklad potvrdzujúci trvalý pobyt dieťaťa (ak je iný ako trvalý pobyt zákonných zástupcov).

Žiadosť/prihláška o zápis dieťaťa do 1. ročníka sa podáva elektronicky aj písomne. Dátum ani poradie podania žiadosti neovplyvňuje rozhodovanie o prijatí dieťaťa do prvého ročníka na tunajšiu školu.

Elektronické podanie prihlášky prostredníctvom Edupage:

Na stránke školy -  https://hrnciarovcezs.edupage.org/register/ sa nachádza formulár prihlášky. Zákonní zástupcovia dieťaťa prihlášku vypíšu, odošlú do školského informačného systému a následne vytlačia. Kompletne vyplnenú a vytlačenú prihlášku prineste so sebou na zápis do  1. ročníka.

POZOR! Pri písaní je nutné používať diakritiku (mäkčene, dĺžne aj veľké písmená, uvádzajte oficiálne názvy ulíc, čísla domov...). Po zadaní údajov prihlášku dôkladne skontrolujte, zamedzíte tak zbytočnému predlžovaniu doby po vydanie rozhodnutia o prijatí/neprijatí.

Viac informácií o zápise do 1. ročníka

• Hollého pamätník

Dňa 16. februára 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo v umeleckom prednese - Hollého pamätník v ll. kategórii (žiaci 5. a 6. ročníka) a v lll. kategórii (žiaci 7. - 9. ročníka).

Vyhodnotenie:

ll. kategória – poézia

1. miesto – neudelené

2. miesto – N. Prelovská (5. ročník)

3. miesto – R. Matulová (6. ročník)

V tejto kategórii súťažila aj: E. Nádaská (5. ročník).

V tejto kategórii súťažili K. Šesták (5. ročník) a D. Horník (5. ročník).

lll. kategória - poézia

1. miesto – neudelené

2. miesto – V. Adamcová (7. ročník)

3. miesto – G. Budajová (7. ročník)

lll. kategória - próza

1. miesto – neudelené

2. miesto – K. Kolesová (9. ročník)

3. miesto – E. Petrášová (9. ročník)

V tejto kategórii súťažili M. Selecká (7. ročník) a A. Záhončík (8. ročník).

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazom srdečne gratulujeme!

• Školský ples

Milí naši susedia!

Možno viete a možno nie, že 11.2. sa u nás konala jedna perfektná akcia ŠKOLSKÝ PLES! Ples je tradične určený nie len pre rodičov, ale aj pre priatelov školy a hlavným motívom je vždy vyzbierať finančné prostriedky pre naše/vaše škôlko a školopovinné detičky.

Zorganizovať akciu takéhoto formátu nie je jednoduché, obzvlášť, keď peniažky nechceme rozhadzovať, ale naopak čo najviac získať. Už tradične sa organizácie chopila Rada rodičov a teda poviem vám, dievčence to uchopili poriadne za pačesy. Vo svojom voľnom čase, úplne bezodplatne, bez negativizmu, s láskou a odhodlaním maminy vymýšľali, rátali, telefonovali, zháňali, organizovali, najazdili nošu kilometrov, znášali, potkýnali sa o vlastné nohy od únavy… jednoducho dali do toho celú svoju dušu a ešte o kus viac. Preto si dovolím ich vytiahnuť na svetlo, aby ste aj vy vedeli, akú perfišnú susedu máte! Tu sú tie superženy (ale aj chlapi) participujúce na organizácii:

Dáška Vnuková (hlavný coach), Katka Kúdelová, Janka Hercegová, Mirka Nižnanová, Erika Bakovková, Linda Pereslény Zemánková, Kika Serbáková, Klaudia Chalány, Zuzka Haršányová, Katka Slobodníková, Zuzka Barlíková, Lenka Fagová, Janka Scheffel, Kornélia Bleho, Irenka Ondrejíčková, Mirka a Barborka Moncmanové, Bianca Šomodyová, Tomáš, Ema, Nina Skalkoví, Laurika Pestún, Sophia Hoghová, Stano Sládkovič, pani učiteľky zo školského klubu, celý ôsmy ročník a deti z prvého stupňa a samozrejme hlavný principál - Michal Páleník.

Toto je hlavný team, ktorý makal mesiac takmer na dennej báze, aby sme pre deti získali čo najviac!

A neuveriteľné sa stalo skutkom.

VĎAKA VÁM VŠETKÝM SME PRE DETI ZÍSKALI neuveriteľných 2945€

Zo srdca všetkým ďakujeme! Robíme to pre naše deti!

Za Radu rodičov a vedenie školy ĎAKUJEME všetkým sponzorom.