• Bláznivý koniec týždňa - 8. až 10. júna 2022

Náš bláznivý koniec týždňa zorganizovala Žiacka školská rada a vyzeral asi takto:

streda (8.6.2022) - No-backpack day – prišli sme do školy bez školských tašiek, ale prinesli sme si so sebou všetko, čo na daný deň na vyučovanie potrebujeme,

štvrtok (9.6.2022) - Teplákový deň – do školy sme prišli pohodlnom domácom oblečení (tepláky, teplákové súpravy, tričko...),

piatok (10.6.2022) - Šialené účesy – mali sme príležitosť vyskúšať si účesy, na ktoré ste zatiaľ nemali odvahu.

Všetci sme si naše spoločné bláznivé dni veľmi užili :)

V mene všetkých obdarovaných srdečne ďakujem p. Jane Babicovej za darčeky, ktoré pripravila pre žiakov pri príležitosti MDD. Vďaka Vám bol tento deň ešte lepší!

• Návšteva Západoslovenského múzea

Dňa 24. 5. 2022 navštívili žiaci 3.A a 3.B Západoslovenské múzeum v Trnave. Sprievodca nám porozprával o rôznych druhoch živočíchov, ktoré žijú v našich lesoch. Videli sme prekrásne starodávne hračky, oblečenie, zbrane, nábytok, historické zvony. S hrdosťou sme počúvali o vynálezcovi Jozefovi Pozdechovi, rodákovi z Hrnčiaroviec nad Parnou, ktorého najväčším úspechom bol vynález železnej zvonovej stolice s novým spôsobom zavesenia zvonov. Jeho slávny vynález prekročil hranice vtedajšej monarchie. Žiaci odchádzali z múzea obohatení o nové vedomosti a z návštevy mali skvelý zážitok.

• Oslava Dňa detí

Oslava k príležitosti Dňa detí ani tento rok neostala bez povšimnutia. V pondelok 30. 5. si učitelia 1. stupňa s pomocou ôsmakov pripravili pre deti program. Celé dopoludnie bolo pútavé a zaujímavé. Po úvodnom stretnutí boli deti rozdelené do skupín tak, aby sa v každej skupine stretli žiaci zo všetkých ročníkov. Takto vyrovnané skupiny sa mohli pustiť do aktivít ako napríklad lukostreľba, šišková štafeta, kreslenie vlajky a mnohé iné. Celkovo bolo pripravených 12 stanovísk. Deti nimi prechádzali s úsmevom na tvári a plné odhodlania zapojiť sa. Neskôr po nasýtení a odpočinku prišla záverečná časť, ktorá bola pre deti prekvapením. Prišiel vtipný pán Mr. Bubble so svojou veselou bublinkovou šou. Smiali sa nielen deti, okúzlil aj starších ôsmakov a pani učiteľky. Strávili sme spolu pekný deň i počasie nám v tom prialo.

Mgr. K. Horecká

• Pracovná ponuka

Základná škola s materskou školou hľadá zamestnanca na obsadenie postu vedúceho/vedúcej školskej jedálne na 100% úväzok s nástupom od 4. júla 2022. Plat zamestnanca bude zohľadňovať zákon 553/2003 Z. z. a Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 338/2019 Z. z., ktorými sa ustanovujú "Platové tarify PZ a OZ a zvýšenie platových taríf v závislosti od dĺžky započítanej praxe, účinné od 1. 1. 2020”. Žiadosti a CV zasielajte na riaditel.zshrnciarovce@gmail.com