• Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022

Vážení rodičia, milí žiaci!

Nástup žiakov do školy bude 2.9.2021 od 8:50 do 9:35 (druhá vyučovacia hodina).

Uvítanie žiakov v novom školskom roku prebehne v jednotlivých triedach s triednymi učiteľmi.

Z priestorových dôvodov žiadame, aby každého prváka počas prvého dňa v škole sprevádzal iba jeden zákonný zástupca. Žiadame zákonných zástupcov a žiakov, aby vstupovali do priestorov školy s prekrytými hornými dýchacími cestami.

Strava pre žiakov ZŠ sa bude podávať od 3.9.2021.

Školský klub detí bude v prevádzke od 3.9. 2021.

V prípade, že zákonný zástupca doposiaľ neodovzdal zápisný lístok na stravovanie, je potrebné ho riadne vyplnený a podpísaný doručiť do školy v prvý deň nástupu. Strava bude poskytnutá od nasledujúceho dňa po dni, v ktorom bol zápisný lístok na stravu doručený (doručenie najneskôr do 14:00).

Pri prvom nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky, ktoré trvá viac ako 3 po sebe nasledujúce dni, je zákonný zástupca povinný  predložiť škole Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka. Tlačivo je ideálne odoslať prostredníctvom EduPage, je dostupné v záložke Žiadosti/Vyhlásenia.

• Oznam pre zákonných zástupcov - Dotácie na stravovanie

Dňa 01.08.2021 nadobudnú účinnosť právne úpravy zákonov o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré menia podmienky dotácii na stravu v ŠJ.

Od nového školského roku 2021/2022 prinášajú nasledovné zmeny v poskytovaní dotácií na stravu:

• ukončenie plošného poskytovania dotácií na stravu v ZŠ
            • doplnenie novej skupiny detí, ktoré majú nárok na poskytnutie dotácie. Novou skupinou detí, na ktoré bude možné poskytnúť dotáciu na stravu sú deti, ktoré žijú v domácnosti, ktorej členovia si neuplatnili, alebo nemohli uplatniť nárok na daňový bonus.

Odporúčame zákonnému zástupcovi, v ktorej starostlivosti dieťa je, že k poskytnutiu dotácií na stravu je nevyhnutné predložiť:

• potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi,
            • potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima,
            • čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa.  (v prílohe)​​​​​​

Zároveň upozorňujeme rodičov všetkých žiakov, aby si žiacke čipy dobre odložili, budú im slúžiť aj v budúcom školskom roku (na dochádzku aj do jedálne).

Zákonný zástupca dieťaťa pošle potrebné dokumenty do školy  poštou (alebo do schránky pri hlavnom vchode) v termíne do 23.07.2021.

Dokumenty na stiahnutie:

Čestné prehlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, ktoré dovŕšilo šesť rokov veku a nedovŕšilo 15 rokov veku, žijúce s daňovníkom v domácnosti: cestne_vyhlasenie

Informácia k poskytovaniu dotácií na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa: INFO_pre_ziadatelov